راهنمای سفر به رشت

  • 1400/6/24
  • 0 دیدگاه
راهنمای سفر به رشت
شهر رشت جایگاهی ویژه و خاص در تاریخ، پیشینه و اقتصاد کشورمان دارد. به همین جهت در سری معرفی شهرهای ایران، این بار به سراغ معرفی شهر رشت رفته‌ایم تا با جنبه‌های مختلف گردشگری این سرزمین تاریخی بیشتر آشنا شویم. پس همراه‌مان شوید تا در کنار آشنایی با تاریخ رشت، در مورد حقایق جالبی که پیرامون این شهر وجود دارد بدانیم و اطلاعات‌مان در مورد جاذبه‌های مختلف این شهر را افزایش دهیم. 

اطلاعات کلی شهر رشت

شهر رشت مرکز شهرستان رشت و استان گیلان محسوب می شود. وبه دلیل بارندگی سالیانه اش به شهر باران های نقره ایی شهرت یافته.رشت از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و انسانی متعددی بهره می‌برد؛ همین امر، این منطقه را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل کرده است. و گردشگران بسیاری را به‌سمت این شهر زیبا می‌کشاند. شما نیز اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید می‌توانید با انتخاب بهترین تورها سفر راحت و برنامه‌ریزی شده‌ای را به این شهر داشته باشید.

رشت سومین شهر گردشگری ایران محسوب می‌شود. سالانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر گردشگر به این منطقه سفر می‌کنند.

جغرافیا: فاصله شهر رشت تا شهر تهران 325 کیلومتر است و مسیر تهران، رشت از شهرهای قزوین رودبار منجیل و لوشان و از کنار مهمترین رود کور یعنی سفید رود گذر می کند.شهر رشت با وسعتی بیش از 50 کیلومتر مربع بزرگترین شهر کناره دریای خزر به شمار میرود،شهر رشت در جلگه گیلان و در حاشیه غربی دلتای سفید رود قرار گرفته است.

جمعیت: جمعیت رشت بر اساس سرشماری در سال ۱۳۳۵ شمسی، ۱۰۰ هزار نفر بود. این در حالی است که امروزه این شهر از جمعیتی یک میلیون نفری برخوردار است.۷۶ درصد جمعیت این منطقه، شهری و ۲۴ درصد آن روستایی است.

دین و مذهب: زبان مردم این منطقه، گیلکی است. از طرفی اکثر مردم رشت، شیعه هستند؛ با این وجود، عده‌ای از آن‌ها اهل سنت و تعداد کمی زرتشتی، مسیحی و یهودی هستند.

غذا های محلی و خوشمزه رشت:

کباب ترش و جوجه ترش

باقالا قاتق

سیر قلیه

فسنجان رشتی

پلا کباب

میرزا قاسمی

اناربیج

جالب است بدانید که نام رشت در لیست شهرهای خلاق غذا یونسکو به ثبت رسیده است.

دیدگاه‌ها
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessage.error}}