راهنمای سفر به شیراز

  • 1400/6/24
  • 0 دیدگاه
راهنمای سفر به شیراز
بخش بزرگی از ایران‌گردی با ماجراجویی در تاریخ گره خورده است و یکی از جذابیت‌های سفرهای داخلی، کاوش تاریخچه مناطق است. شیراز شهر تاریخی و خوش‌آب‌وهوای و مرکز استان فارس است و با عطر بهار نارنج، حال‌وهوایی بهشتی پیدا می‌کند. جاهای دیدنی شیراز از پربازدیدترین مناطق گردشگری در ایران هستند. این شهر علاوه بر لذت تاریخ‌گردی، شانس گشت‌وگذار در طبیعت ناب را هم برایتان فراهم می‌کند.

شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر جنوب کشور به‌شمار می‌رود.بیشینه مردم شیراز فارسی زبان هستند و به لهجه شیرازی سخن می‌گویند. شیراز پایتخت فرهنگی ایران، دومین شهر ادبی جهان و سومین شهر مذهبی ایران است.

شیراز را می توان از برترین شهرهای گردشگرپذیر کشور عزیزمان ایران دانست.شیراز پر از جاذبه‌های  تاریخی، طبیعی و ادبی است و برای هر سلیقه‌ای چیزی برای سرگرمی دارد. مردم این شهر نیز مهمان‌نواز هستند و با روی باز از گردشگران پذیرایی می‌کنند.

شیراز وینگو

جاذبه های گردشگری شیراز

شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است.از جاذبه‌های تاریخی شهر شیراز می‌توان به آتشکده صمیکان، پاسارگاد آرامگاه کوروش بزرگ، تخت جمشید، آرامگاه حافظ شیرازی، آرامگاه سعدی، آرامگاه خواجوی کرمانی ،ارگ کریم خان زند، حمام وکیل، بازار وکیل ، باغ ارم ، باغ جهان نما ، باغ تخت ، باغ چهل تن، باغ دلگشا ،باغ عفیف آباد، باغ نارنجستان قوام ، باغ هفت تن، خانه ی صالحی، باغ نشاط، عمارت باغ نشاط، عمارت دیوانخانه، عمارت کلاه فرنگی، باغ نظر، مسجد نصیر الملک و بسیاری دیگر نام برد.

حافظیه شیراز وینگو

معرفی غذاهای محلی شیراز

شیراز همانند سایر نقاط ایران به دلیل تاریخچه کهن خود، غذاهای سنتی زیادی دارد، اما چیزی که باعث تمایز آن با غذاهای سنتی سایر شهرهای ایران می‌شود را می‌توان خوش آب و رنگ بودن غذاها دانست و اکثر این غذاها شیرین هستند که عبارتند از:

شیرازی پلو

شکر پلو

هویج پلو

قورمه به

اشکنه شیرازی 

کلم پلو

آش سبزی

و بسیاری دیگر که در سفر به شیراز میتوانید از این غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

دیدگاه‌ها
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessage.error}}