قوانین و مقررات عمومی

وب سایت وینگو طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت دارد.
محتوا و خدمات موجود در وینگو تولید شده برای استفاده از سایت و اطلاع خریداران می باشد و هر گونه سواستفاده از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.
شایسته است خریدار محترم پس از مطالعه قوانین و ضوابط موجود در وینگو نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نماید.
قوانین و مقررات خرید بلیط هواپیما 
در هنگام خرید بلیط داخلی نام مسافر به طور دقیق طبق کارت ملی با حروف فارسی و انگلیسی وارد شود.در صورت وجود اشتباه امکان اصلاح نام وجود ندارد و وینگو هیچ مسئولیتی در برابر اطلاعات نادرست مسافر را ندارد. در این شرایط مسافر باید بلیط را کنسل و در قبال پرداخت جریمه طبق قوانین کنسلی مجدداً بلیط را خریداری کند.
طبق قوانین هواپیمایی کشوری مسافر 1روزه تا 2سال را نوزاد (INFANT) مسافر 2 تا 12 سال را کودک (CHILD) و بیشتر از 12 سال را بزرگسال (ADULT) می نامند.مسافر در هنگام خرید بلیط باید با توجه به رده سنی انتخاب کند و در صورت صحیح نبودن رده سنی مناسب از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد، و همچنین امکان خرید بلیط کودک و نوزاد به تنهایی وجود ندارد و حتما باید به همراه بزرگسال خریداری شود.
در پروازهای سیستمی قیمت بلیط نرخ مصوب برای هر رده سنی متفاوت است، اما در بلیط های چارتری و غیر قابل استرداد قیمت بلیط در رده های کودک و بزرگسال برابر است.
مسافران پروازهای داخلی باید حداقل 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.
وینگو به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می پردازد و به غیر از اطلاع رسانی در مورد تغییرات پیش آمده از طرف ایرلاین هیچ گونه مسئولیتی در قبال ابطال پرواز از سوی ایرلاین و همچنین تآخیر و یا تعجیل در انجام پرواز و هرگونه تغییر در نوع هواپیما که مسافر حین خرید بلیط انتخاب نموده ندارد.
کنسل کردن پرواز توسط مسافر طبق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه می شود و مقدار جریمه کنسلی با توجه به کلاس نرخی متفاوت بوده و بر اساس قوانین کنسلی هر ایرلاین محاسبه می شود.
در صورت باطل شدن پرواز از سوی ایرلاین یا تاخیر بیش از دو ساعت کنسل کردن بلیط شامل جریمه نخواهد بود و مسافر می تواند در خواست استرداد بدون جریمه بدهد و از سایر ایرلاین ها بلیط تهیه کند.
چنانچه مسافر به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت از پرواز انصراف دهد، ارائه بلیط یا رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدأ برای پیگیری و استرداد بدون جریمه الزامی می باشد.
در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط رفت و برگشت در یک روز را داشته باشد شرط وجود حداقل 3ساعت فاصله زمانی بین دو پرواز می باشد در صورت عدم رعایت این قانون وینگو هیچ مسئولیتی در برابر رسیدن به پرواز دوم را نخواهد داشت و جریمه کنسلی بلیط دوم بر عهده مسافر می باشد.
چنانچه مسافری نیاز به دریافت خدمات خاص مثل (ویلچر ، ماسک اکسیژن در حین پرواز، رژیم غذایی خاص و ...) را داشته باشد می تواند با ایرلاین مورد نظر ویا پشتیبانی سایت این امکان را بررسی نماید.
قوانین خرید بلیط های خارجی
لطفا در هنگام خرید بلیط پروازهای خارجی، قوانین مربوط به خرید و استرداد آن را با دقت مطالعه بفرمایید و یا با پشتیبانی وینگو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.
در هنگام خرید یا رزرو بلیط خارجی اسامی را طبق پاسپورت وارد نمایید و همچنین شماره پاسپورت باید به صورت کامل به همراه حرف انگلیسی آن وارد شود در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده ی مسافر می باشد.
اعتبار پاسپورت مسافر برای پروازهای خارجی نباید کمتر از 6ماه (180 روز) باشد در غیر این صورت مسافر اجازه خروج از کشور در فرودگاه را نخواهد داشت.
ضروریست مسافر قبل از هر اقدامی برای پرواز خارجی از اعتبار ویزای خود اطمینان حاصل کند.
خرید بلیط یک طرفه تنها برای مسافرانی امکان پذیر است که اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را دارند. در غیر این صورت مانع از خروج مسافر در فرودگاه می شود.
در پروازهای خارجی دو طرفه اگر مسافری از مسیر رفت خود استفاده نکند و پرواز NO SHOW شود بلیط برگشت به طور خودکار کنسل می شود.
لازم به ذکر است میزان بار مجاز هر ایرلاین متفاوت است و مسافر هنگام رزرو یا خرید بلیط به این نکته توجه داشته باشد.
چنانچه مسافری پس از خرید بلیط اقدام به تمدید پاسپورت نماید هر گونه تغییرات اعمال شده در پاسپورت جدید با توجه به قوانین متفاوت هر ایرلاین مشمول جریمه می شود.
قوانین پروازهای چارتری
متاسفانه در پروازهای چارتر، جا ماندن مسافر به منزله سوخت کامل پرواز می باشد و هیچ وجهی استرداد نمی شود و تمامی مسئولیت آن با مسافر است.
کنسل کردن پرواز های چارتری، طبق شرایط و ضوابط چارتر کننده می باشد که اکثرا غیر قابل استرداد و یا با درصد جریمه بالا قابل استرداد می باشد.
در صورت کنسل شدن پرواز از طرف ایرلاین و یا تاخیر بیش از 2ساعت در فرودگاه، الزامیست روی بلیط مهر کنسلی یا مهر تاخیر بیش از دو ساعت برای استرداد کامل وجه خورده باشد در غیر این صورت امکان استرداد وجود نخواهد داشت.
قیمت بلیط چارتر برای مسافرین بالای 2سال همانند بزرگسال محاسبه می شود.